Tefecilerin Eline Düştü! 1 Milyon Verip 4 Milyon Alan Tefeciler Yakalandı

İstanbul’da Z.K.Ç. adındaki bir kadın, farklı zamanlarda tefecilere başvurarak faiz karşılığında toplamda 1 milyon 100 bin lira borç para aldı.

2 DAİRE 1 DÜKKAN 1 ARSA DEVRETTİ

Borcunu teminat göstermek için kendisine ait olan 30 milyon lira değerindeki 2 daire, 1 dükkan ve 1 arsayı şüphelilere devretti. Z.K.Ç. aldığı borcun karşılığında toplamda 4 milyon 200 bin lira geri ödeme yaptı. Ancak tefeciler, aldıkları parayla yetinmeyerek Z.K.Ç.’nin teminat olarak gösterdiği taşınmaz mülklerin tapularını iade etmediler.

BASKI VE TEHDİTLERLE 20 MİLYON DAHA İSTEDİLER

Şüpheliler, Z.K.Ç.’yi borcunu ödemediği gerekçesiyle baskı ve tehditlerle 20 milyon lira daha talep etti. Bu talep karşısında Z.K.Ç.’ye ait başka tapuların devrini istediler. Bunun üzerine Z.K.Ç., yaşadığı baskı ve mağduriyeti savcılığa bildirerek suç duyurusunda bulundu.

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, konuyla ilgili detaylı bir inceleme başlattı ve 7 şüpheli tespit etti. İnceleme sürecinin tamamlanmasının ardından, 18 Mart’ta şüphelilere yönelik eş zamanlı bir operasyon düzenlendi.

3 TUTUKLU

Operasyon sonucunda 7 şüpheliden 6’sı yakalanarak gözaltına alındı, bir kişinin ise yurt dışında olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan 6 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x