Noise uygun fiyatlı akıllı yüzüğüyle tüm pazarı ele geçirdi

Hindistan pazarında geçtiğimiz yıl sağlık odaklı bir giyilebilir cihaz olarak tanıtılan Noise Luna Ring, şimdi küresel bir kitle fonlama kampanyasına adım attı. Indiegogo platformunda başlatılan kampanya, cihazın perakende satış fiyatı olan 299$’lık bir indirimle, 229$’lık önemli bir fırsat sunuyor. Noise, Luna Ring’in Mayıs 2024’te teslim edilmek üzere dünya genelinde gönderim yapacağını vaat ediyor, ancak kampanya sona erdikten sonra Luna Ring’in Hindistan dışında genel satışa sunulup sunulmayacağına dair henüz bir bilgi yok. Cihaz, Geceyarısı Siyahı, Güneş Işığı Altın, Lunar Siyah, Yıldız Tozu Gümüşü ve Gül Altını olmak üzere çeşitli renk seçeneklerine sahip.

Luna Ring, 3.2 gram ağırlığıyla bazı rakiplerinden biraz daha ağır olmasına rağmen, kalp atış hızı izleme, kan oksijeni (SpO2) takibi ve cilt sıcaklığı ölçümü gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Ayrıca, 70’den fazla metrik sunarak temel takip ölçütlerinin ötesine geçiyor. Kullanıcılar, 0-100 arasında değişen uyku puanı, derin uyku, REM uyku, hafif uyku ve uyanık kalma sürelerini içeren uyku evresi takibi ve gece boyunca hareket izleme özellikleri sayesinde uyku düzenlerini daha iyi anlayabilirler. Ayrıca, ring, uyku sırasında kan oksijen seviyelerini analiz ederek olası solunum bozukluklarını belirleyebilme yeteneğine sahip.

Aktivite takibi açısından Luna Ring, kalori hedefleri, antrenman sıklığı ve hacmi göz önünde bulundurarak bir aktivite puanı sunar. Otomatik aktivite algılama, egzersizleri manuel olarak kaydetme ihtiyacını ortadan kaldırırken, gündüz hareket kategorilendirmesi, kullanıcıların iyileştirilmesi gereken alanları belirlemelerine yardımcı olur.

Cihaz, sadece aktiviteyi değil, aynı zamanda iyileşmeyi de göz önünde bulundurarak sağlığa kapsamlı bir yaklaşım sunuyor. ‘Hazırlık Skoru’, uyku ve aktivite seviyeleri ile iyileşmeyi göz önünde bulundurarak vücudunuzun günün ilerleyen saatlerine ne kadar hazır olduğunu günlük olarak değerlendirir. Uyku ve aktivite dengesi özellikleri, kullanıcıların ideal eğitim ve dinlenme döngülerini sürdürebilmeleri için daha fazla içgörü sağlar.

Eşlik eden uygulama, kullanıcı verilerini analiz ederek Enerji Endeksi, Hazırlık Skoru ve Stres Seviyesi gibi metrikleri üretir. Uygulama, sağlık optimizasyonu için önerilerde bulunmanın yanı sıra Google Fit ve Apple Health gibi popüler platformlarla sorunsuz bir şekilde entegre olur.

Günlük kullanım için tasarlanan Luna Ring, dayanıklı titanyumdan yapılmış olup, alerji yapmayan, metalik olmayan bir PVD kaplama ile kaplanmıştır ve 150 feet su direnci derecesi ile egzersizler, sıçramalar ve hatta havuzda bir yüzme bile olsa dayanıklılığını korur. Pil ömrüne gelince, Noise tek bir şarjla beş güne kadar kullanım süresi vaat ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x